MENU
Головна » Статті » Інформація для донорів » Інформація для донорів

Обстеження донорів

Обстеження донорів

       Часто люди справедливо бачать в донорстві перш за все гуманність цього  вчинку. Між тим, практика показує, що участь в донорстві нерідко зберігає здоров‘я самому донору. За звичай людині важко заставити себе прийти на профілактичний огляд до лікаря без поважних причин. Проте, якщо донор здає кров хоч би 1 раз на рік, він обов‘язково перевірить своє здоров‘я. Практика показує, що під час огляду потенційного донора буває лікарі виявляють деякі порушення здоров'я, про які сам донор і не здогадувався. Це тим цінніше, що при сучасному розвитку медицини раннє виявлення захворювань сприяє успішному лікуванню. Перед кожним здаванням крові, особливо, якщо людина прийшла вперше, досвідчені лікарі детально розпитують про перенесені захворювання, з‘ясовують про можливі перебування в регіонах розповсюдження особливо небезпечних інфекцій. Тоді проводять детальний огляд. Перед кроводачею обов‘язково проводяться певні лабораторні дослідження: визначається група крові і резус-належність, кількість гемоглобіну. Після взяття крові зразки крові кожного донора перевіряються на носійство таких інфекцій як сифіліс, гепатит В, гепатит С і ВІЛ. В активних донорів додатково визначається кількість еритроцитів, лейкоцитів, лейкоцитарна формула, швидкість осідання еритроцитів, кількість тромбоцитів; визначається загальна кількість білку, білкові фракції; проводиться тимолова проба - один з самих ранніх показників порушення роботи печінки.

У всіх донорів визначається АЛТ, при необхідності визначається АСТ, які оцінюють функціональний стан (трансаміназа) печінки.

Слід зазначити, що при взятті крові для дослідження з пальця використовують лише одноразові стерильні набори, під час донації кров береться в одноразові стерильні пластикатні гемакони промислового виробництва в індивідуальній упаковці, повторне використання яких неможливо.

Всі обстеження донорам проводяться безоплатно. В разі необхідності кожен донор може одержати письмову довідку з результатами досліджень.

Активні донори 1 раз на рік за місцем проживання проходять флюорографію, жінки обстежуються у гінеколога, в разі необхідності проходять обстеження у інших спеціалістів, 1 раз на 2 місяці приносять довідку про епідоточення.

Таким чином, кожен донор 1 раз в рік проходить медичне обстеження, що є запорукою зберігання особистого здоров‘я.


 

Категорія: Інформація для донорів | Додав: bloodcentre (02.07.2008)
Переглядів: 3201 | Коментарі: 1 | Теги: Для донорів | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: