MENU
Головна » Статті » Інформація для донорів » Інформація для донорів

Правила перебування донорів у закладі
Правила перебування донорів у закладі
 
  • Мати при собі паспорт або документ, що посвідчує особу.
  • Приходити чистим, охайним, в чистому одязі та білизні.
  • Дотримуватись правил поведінки в приміщенні, не палити, не смітити, не вживати спиртних напоїв, не ламати меблів, не шуміти.
  • Виконувати всі розпорядження персоналу центру крові.
  • Слідувати по установленому маршруті для донорів, не заходити в інші приміщення.
  • Перед здаванням крові (плазми) вживати легкий сніданок (чай, цукор, печиво).
  • Мити з милом і обробляти дезрозчином ліктьові згини перед здаванням крові (плазми).

Обов'язки донорів

          Особа, яка виявила бажання здати кров та (або) її компоненти, зобов‘язана не пізніше ніж за три дні до дня медичного обстеження, що проводиться перед даванням крові та (або) її компонентів, повідомити письмовою заявою адміністрацію за місцем роботи чи навчання або командування військової частини, де вона проходить службу, про свій намір пройти таке обстеження і здати кров та (або) її компоненти. У такій заяві зазначена особа має визначити додатковий день відпочинку.

        Зазначена заява не подається у випадках, коли особа, яка виявила бажання здати кров або її компоненти, перебуває у відпустці, відрядженні, або у разі, коли її кров терміново необхідна для надання невідкладної медичної допомоги хворому, та у випадках, передбачених Законом України « Про донорство крові та її компонентів».

         Дана особа під час медичного обстеження, що проводиться перед даванням крові та (або) її компонентів, зобов‘язана повідомити відповідну посадову особу установи чи закладу охорони здоров‘я відомі їй дані про перенесені та наявні в неї захворювання, а також про вживання нею наркотичних речовин та властиві їй інші форми ризикованої поведінки, що можуть сприяти зараженню донора інфекційними хворобами, які передаються через кров, і за наявності яких виконання донорської функції може бути обмежено. Зазначена інформація засвідчується особистими підписами особи, яка виявила бажання здати кров або її компоненти, та посадової особи установи чи закладу охорони здоров‘я і становить лікарську таємницю. Перелік захворювань та форм ризикованої поведінки, зазначених у частині другій цієї статті, визначається Міністерством охорони здоров‘я України.

 

Категорія: Інформація для донорів | Додав: bloodcentre (02.07.2008)
Переглядів: 1996 | Теги: Для донорів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: