MENU
Головна » Статті » Інформація для донорів » Інформація для донорів

Види донорства

      Донація крові - це донорська процедура, в результаті якої донор здає 450 мл. цільної крові, що вважається дозою крові. Для здорової людини крововтрата в об'ємі однієї дози фізіологічна і безпечна.
      У переважної більшості донорів, що регулярно дають кров у фізіологічній дозі 450 мл. (не менше 4-5 разів на рік) склад крові не відрізняється від параметрів здорових осіб, що ніколи не давали кров. Більш того, доведено, що повторні дачі крові сприятливо впливають на функціональні системи організму. Це пояснюється тим, що організм здорової людини володіє великими компенсаторними можливостями і виникаючі у відповідь на кровопускання реакції нетривалі і не порушують самопочуття і працездатності донора.

      Заготовлення крові проводиться в одноразові стерильні полімерні контейнери (гемакони), що робить процедуру для донора інфекційно безпечною.
Матеріал гемакона спеціально розроблений для зберігання крові і її компонентів і дозволяє зберігати її лікувальні властивості.

      А що ж відбувається із заготовленою кров'ю далі?
Кров розділяється(фракціонується) на три основні фракції цільної крові : плазма, концентрат тромбоцитів, концентрат еритроцитів.
      Об'єм заготовляння  крові у донора
Науковими дослідженнями і практичними спостереженнями доведено, що донація в дозі до 500 мл абсолютно нешкідлива і безпечна для здорової людини. Тому доза 450 мл називається «фізіологічною».
Інтервал між кроводачамі незалежно від дози, повинен складати не менше 60 діб. Допустиме число кроводач в рік у чоловіків 5, у жінок 4.

       Плазмаферез — це вибіркове видалення з організму плазми. Плазма — рідка частина крові. Вона на 90% складається з води, в якій містяться найрізноманітніші живильні речовини: білки, жири, вуглеводи, гормони, вітаміни, солі, необхідні для побудови тканин організму і підтримки їх життєдіяльності, а також органічні речовини, регулюючі обмін речовин. Плазма широко використовується в лікувальною метою в хірургії, акушерстві , гінекології, онкології та інших областях медичної практики.

     Плазмаферез  — метод отримання від донора плазми з поверненням власних формених елементів крові (еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів). Донором плазми може стати будь-яка здорова людина з 18 років, що не має протипоказань до донорства.

     Процедуру плазмаферезу виконують двома методами: мануальним та апаратним.
Тривалість процедури в середньому складає 45 хвилин.
Максимальний об'єм однієї плазмадачі не перевищує 800 мл.
Інтервал між плазмаферезами складає 14 днів. Максимальний об'єм зданої плазми в рік не повинен перевищу вати 12 л.

    Більш детальніше про мануальний і автоматичний плазмаферез Ви можете дізнатися тут

Категорія: Інформація для донорів | Додав: bloodcentre (05.11.2009)
Переглядів: 4900 | Теги: Для донорів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0