MENU
Головна » Статті » Про наш центр » Імунологічна лабораторія

Історія імунологічної лабораторії
Імунологія 

Імунологічна лабораторія

Імунологічні дослідження займають провідну роль в клінічно-лабораторій діагностиці та в клінічній трансфузіології.

Сучасний рівень розвитку трансфузійної медицини дозволяє лікарю при вирішенні питання про співвідношення лікувальної ефективності гемотрансфузійного засобу і потенційної небезпеки його застосування зробити вибір на користь гемотрансфузійної терапії за умов правильності організації технологічних процесів і лабораторних досліджень.

Імунологічна лабораторія, як структурний підрозділ входить до складу Житомирського обласного центру крові.

З метою забезпечення імунологічної безпеки донорської крові фахівцями імунологічної лабораторії проводиться тестування зразків крові донорів на виявлення антиеритроцитарних антитіл, розширюється спектр типування антигенів донорської крові не тільки по системах АВО і резус а і Кееі системі.

Для підвищення якості, точності і ефективності імунологічних досліджень лікувально-профілактичних закладів області забезпечуються імунологічними стандартами (стандартними сироватками АВО, стандартними консервованими еритроцитами), які виготовляються в імунологічній лабораторії.

Спеціалістами імунологічної лабораторії надається методична і практична допомога, щодо обстеження вагітних, породіль, новонароджених, проводяться підбори крові донорів.

Починаючи з 2000 року в імунологічній лабораторії для проведення імунологічних досліджень впроваджено в практику гелеву методику. Гелева методика є новим кроком в лабораторній практиці і має суттєві переваги перед традиційними методами а саме: простий метод у використанні, скорочення часу проведення дослідження, висока достовірність результату, використання невеликої кількості досліджуваного матеріалу, зниження ризику зараження персоналу. Гелевий тест дозволяє стандарту вати лабораторні методики, стабільність результатів дозволяє контролювати отримані дослідження в динаміці.

Гелева методика дозволяє проводити широкий спектр імуногематологічних тестів: визначення фенотипу еритроцитів (включаючи слабкі варіанти антигенів), антиглобулінові тести, скринінг і ідентифікацію антитіл, тести на сумісність крові донорів і реципієнтів.

Робота імунологічної лабораторії спрямована на підвищення ефективності діагностики і попередження гемолітичних реакцій в організмі реципієнтів, вагітних, породіль та новонароджених.

Категорія: Імунологічна лабораторія | Додав: bloodcentre (06.06.2008)
Переглядів: 1059 | Теги: історія, Імунологічна лабораторія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: