MENU
Головна » Статті » Про наш центр » Відділ лабораторної діагн. СНІД

Історія відділу лабораторної діагностики та профілактики СНІД та інших інфекцій
СНІД

Відділ лабораторної діагностики та профілактики  СНІД та інших інфекцій

Згідно наказу УОЗ Житомирської області № 67 від 11.03.88р. в області було створено лабораторію діагностики СНІДу.

21.03.88р. її очолила лікар-лаборант Ю.М. Радченко під керівництвом Чугрієва  А. М. головного лікаря Житомирської обласної станції переливання крові.

З моменту заснування на базі лабораторії обстежувались донори, вагітні жінки та осіби групи ризику  на ВІЛ, із  всієї області.

Штатний розклад складався з:

1. лікар-лаборант 1– зав. лабораторією

2. фельдшер-лаборант – 3

3. санітарка - 1

Зусиллями співробітників проводилося в середньому 40000 аналізів на рік.

Лабораторія знаходилась в приміщенні лабораторного корпусу Житомирської обласної лікарні. Займана площа – 67 м2, кімнат – 5. Обладнання:спектрофотометр фірми „Зайдель”, промивач, автоматичні дозатори, холодильники, термостати, центрифуга.

Основним методом лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції  є виявлення антитіл до вірусу за допомогою імуноферментного аналізу (ІФА) – це перший етап серологічної діагностики ВІЛ-інфекції, де визначається сумарний спектр антитіл проти антигенів ВІЛ.

Дослідження проводились на тест-системах іноземного виробництва: „Рекомбінант”, „Аббот”, „Дженелавія мікст”.

У 1989 році штати лабораторії доповнились новими співробітниками:  1 лікарем та двома лаборантами. Лабораторія перейшла на двозмінний режим роботи. 

З квітня 1990р. лабораторія СНІД Житомирської обласної станції переливання крові переходить  на обстеження тільки донорів і визначає у них крім антитіл до ВІЛ, поверхневий антиген до гепатиту В.

З червня 1993р. впроваджується ще одне дослідження – на виявлення HCV – антитіл до вірусу гепатиту С.

З травня 1997р. лабораторія впровадила обов’язкове обстеження донорів на сифіліс методом ІФА З серпня 1998р. додонаційне обстеження  на сифіліс в реакції мікропреципітації.  

З 2007року працюють на тест-системах 4-го покоління для діагностики ВІЛ як іноземного так і вітчизняного виробництва.

Для діагностики вірусних гепатитів сифілісу використовувалися також вітчизняні тест-системи „ІФА-HbsAg”, „ІФА-HCV”, „ІФА-Trep”, фірм „Хімек”,  „Діапроф”.

Лабораторія займає 12 кімнат: для прийому матеріалу, реєстраційну, серологічну кімнату, апаратну, дистиляційну, мийну, душову, гардероб, учбову, ординаторську, туалет. В лабораторії  дотримуються санітарних  вимог щодо надходження матеріалу, ізольованості приміщень. Відділ має   два входи: для матеріалу що надходить та окремий для співробітників. Є приточно-витяжна вентиляція.

Обладнання доповнилось новим автоматичним промивачом, спектрофотометром, інкубатором з таймером фірми „Санофі Діагностикс Пастер”.

Лабораторія співпрацює з Львівським НДІ патології крові та трансфузійної медицини, Київським НДІ гематології та трансфузіології АМН України, Житомирським обласним центром боротьби зі Снідом, обласною санітарно-епідеміологічною службою, які координують роботу лабораторії. Відділ лабораторної діагностики СНІД ЖОЦК взаємодіє із іншими відділами центру, трансфузійними відділами області, філіями.

Наша лабораторія є координатором лабораторії СНІД Новоград-Волинської філії, яка відкрилась 16.07.90р., та визначає ті ж самі маркери інфекцій з потужністю 24 тис. досліджень в рік.

Співробітники лабораторії проходять профільні стажування, слідкують за новими досягненнями та розробками стосовно діагностики гемотрансмісивних інфекцій, та разом з керівництвом шукають можливості для впровадження найсучасніших методів діагностики. Лікарі відділу проходили стажування, підготовку в Москві та на базі Ленінградського інституту гематології та трансфузіології.

 
Категорія: Відділ лабораторної діагн. СНІД | Додав: bloodcentre (06.06.2008)
Переглядів: 1566 | Теги: історія, СНІД лабораторія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: